radyo hosting

WSK Web Site Kirala

radyo hosting paketleri

en iyi radyo hosting

kesintisiz radyo hosting

auto dj li radyo hosting
radyo hosting sunucusu

Ana sayfa > Bilgi Merkezi > Radyo Hosting > Radyo Hosting


Radyo Hosting
radyo hostingwhmsonic hosting
Radyo Host Nedir ?
Hızla popüleritesi artan bir internet özelliği olan ve online olarak radyo yayını yapmanızı sağlayan shoutcast servisidir. 
Internet üzerinden radyo yayınlarınızı yapmanıza olanak sağlayan radyo hosting paketlerimiz, özel olarak streaming için optimize edilmiş sunucularımız ile maksimum performans ve kesintisiz yayın yapmanıza olanak sağlar. WhmSonic AutoDJ özelliği sayesinde yayın saatlerinde canlı DJ olmasa dahi yayınlarınızı oluşturabileceğiniz radyohosting playlist üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Çözüm için fazla beklemeyin!


Radyo hosting alırken çeşitli kavramlarla karşılaşılır. Bunları sırayla anlatmak gerekirse;

1-Dinleyici sayısı: Dinleyici sayısı online olarak sizi dinleyebilecek maksimum kişi sayısıdır.

2-Yayın kalitesi: Radyo yayını en ufak 24 Kbit/sn olarak yapılmakla beraber 32Kbit/sn, 64Kbit/sn, 128Kbit/sn, … olarak artmaktadır. Bu oran ne kadar yüksek olursa yaptığınız yayındaki ses kalitesi de o kadar yüksek olacaktır.

3-Bandwith: Aynı webhosting de olduğu gibi radyo hosting de de trafik vardır. Burada önemli olan sizi dinleyen kişilerin 1 aylık toplam ne kadar trafik harcadığıdır. Bazı firmalar trafikte sınır tanıyabildiği gibi bazıları da hosting paketlerini gerekli trafik miktarınca ayarlamaktadır.( WebsiteKirala.Com radyo hosting hizmetinde herhangi bir trafik sınırlaması uygulamamaktadır.)

4-Dj panel: Yayına giriş yapan DJin kullanmış olduğu paneldir. Bu panelden anlık dinleyici sayısını, Sizi dinleyenlerin ip adreslerini görebilir dilediğiniz kişilerin sizi dinlememelerini sağlayabilirsiniz.

5-Admin panel: Admin panel, WhmSonic Panel DJ panelin daha da gelişmiş daha fazla özelliği olan paneldir. Dilediği anda DJ i yayından çıkartabilme yetkisi vardır.Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Sık kullanılanlara ekle Sık kullanılanlara ekle    Bu dökümanı yazdır Bu dökümanı yazdır


Dil:


radyo hosting radyo dinle